KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13406130

nr 1340 6130

Sven Rybin

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, Sven Rybin (f. 1914), Sverige. Sågmyra gård, Gotland. Olja på duk. Signerad, daterad -45,34x44 cm

Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.

måndag 10 augusti 2020
kl 18:28:31

Sven Rybin

Läs mer om Sven Rybin