KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656159

nr 1365 6159

Sven Ahlgren

(1922-1997), Sverige

Oljemålning, Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Signerad, daterad -58. Olja på duk, 52,5x65,5 cm

Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 7 december 2020
kl 18:53:30

Sven Ahlgren

Läs mer om Sven Ahlgren