KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351100
*
nr 1335 1100
Ragnhild Knutsson
(1933-2015), Sverige
Oljemålning, Diptyk, monogramsignerad. Olja på duk, 73x200 cm
Ragnhild Knutsson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2015.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 19:07:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 19:39:17
1
300 kr
29/6 18:27:10
2
Vinnande bud
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Ragnhild Knutsson
Ragnhild Knutsson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2015.
Läs mer om Ragnhild Knutsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: diptyk olja olja på duk oljemålning oljemålningar ragnhild knutsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Ragnhild Knutsson
Ragnhild Knutsson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2015.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Ragnhild Knutsson
nr 1335 1100
Ragnhild Knutsson
(1933-2015), Sverige
Oljemålning, Diptyk, monogramsignerad. Olja på duk, 73x200 cm
Ragnhild Knutsson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2015.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/6 19:39:17 | 1 | 300 kr |
| 29/6 18:27:10 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Ragnhild Knutsson
Ragnhild Knutsson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2015.Läs mer om Ragnhild Knutsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: diptyk olja olja på duk oljemålning oljemålningar ragnhild knutsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



