KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327166

nr 1332 7166

Primus Mortimer Pettersson

(1895-1975), Sverige

Oljemålning, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Monogramsignerad, fyrhus. Olja på pannå, 30x48cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 8 juni 2020
kl 19:39:12

Primus Mortimer Pettersson

Läs mer om Primus Mortimer Pettersson