KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327168

nr 1332 7168

Primus Mortimer Pettersson

(1895-1975), Sverige

Oljemålning, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. "På hemväg". Monogramsignerad. Utställd på svensk-franska konstgalleriet 1966. Olja på pannå, 31x35cm

Utrop:

3.000 kr

Såld:

8.400 kr

måndag 8 juni 2020
kl 18:18:19

Primus Mortimer Pettersson

Läs mer om Primus Mortimer Pettersson