KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12972020

nr 1297 2020

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Oljemålning, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 1906, vinteris i skärgården. Olja på pannå, 58x50 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

12.000 kr

Såld:

11.000 kr

måndag 9 december 2019
kl 20:40:44

  • Klassiska
  • 9 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman