KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713003

nr 1271 3003

Nils Tydén

(1889-1976), Sverige

Oljemålning, Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Hammarby sjö, signerad. Olja på pannå, 32x22 cm

Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 20:28:21

26/8 20:23:21 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Nils Tydén

Läs mer om Nils Tydén