KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431033
*
nr 1343 1033
Lennart Börje Vestberg
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 45,5x54,5cm
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 18:53:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 11:16:08
1
400 kr
24/8 18:34:18
2
400 kr
24/8 18:34:18
1
400 kr (Budbetjänt)
24/8 18:34:44
2
500 kr
24/8 18:35:34
3
600 kr
24/8 18:48:05
2
Vinnande bud
24/8 18:48:59
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
24 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Läs mer om Lennart Börje Vestberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Lennart Börje Vestberg
nr 1343 1033
Lennart Börje Vestberg
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 45,5x54,5cm
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/8 11:16:08 | 1 | 400 kr |
| 24/8 18:34:18 | 2 | 400 kr |
| 24/8 18:34:18 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 24/8 18:34:44 | 2 | 500 kr |
| 24/8 18:35:34 | 3 | 600 kr |
| 24/8 18:48:05 | 2 | Vinnande bud |
| 24/8 18:48:59 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
24 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk mÃ¥lare född i Styrnäs, Ã…dalen 1934.Läs mer om Lennart Börje Vestberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



