KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13406343

nr 1340 6343

Harry Booström

(1917-1996), Sverige

Oljemålning, Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Över aftonland", Signerad. Olja på pannå, 26x29 cm

Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 augusti 2020
kl 19:01:59

10/8 17:04:49 1      Vinnande bud

Harry Booström

Läs mer om Harry Booström