KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13441010
nr 1344 1010
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Stadshuset från Långholmen, Signerad. Olja på pannå, 23x32 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:54:00
28/8 23:16:28
300 kr
31/8 11:13:08
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson