KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13441006

nr 1344 1006

Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige

Oljemålning, Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Söder Mälarstrand, vy mot Riddarholmen. Signerad. Olja på pannå, 40x59 cm

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 20:37:43

26/8 09:55:34 1      300 kr
30/8 14:01:14 2      Vinnande bud

Hans-Erik Eriksson

Läs mer om Hans-Erik Eriksson