KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713068

nr 1271 3068

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad, utsikt mot Södermalm. Olja på pannå, 25x32 cm

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:24:41

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström