KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767229

nr 1376 7229

Folke Jupiter

(1913-1979), Sverige

Oljemålning, 2 st, Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 20x36cm, yttermått inklusive ram: 24x39 cm

Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:42:42

Folke Jupiter

Läs mer om Folke Jupiter