KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431037

nr 1343 1037

Emil Hellbom

(1895-1969), Sverige

Oljemålning, Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Utsikt mot Katarinaberget, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 49x35 cm

Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 18:47:03

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Emil Hellbom

Läs mer om Emil Hellbom