KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299013

nr 1429 9013

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 45x53cm, yttermått inklusive ram: 61x70cm

Konditionsrapport: slitage

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 november 2021
kl 18:59:15

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann