KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12714040

nr 1271 4040

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Oljemålning, Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Stockholm, signerad. 1951. Olja på pannå, 53x41 cm

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:57:33

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén