KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13184008

nr 1318 4008

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Oljemålning, Axel Olson (1899-1986), Sverige. "Fönster mot trädgården". Signerad, daterad 48, Olja på duk, 32x45 cm

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 6 april 2020
kl 18:33:42

6/4 18:10:51 1      Vinnande bud

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson