KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13427130

nr 1342 7130

Axel Lind

(1907-2011), Sverige

Oljemålning, Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm

Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 18:13:03

Axel Lind

Läs mer om Axel Lind