KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378041

nr 1437 8041

Axel Hamborn

(1892-1987), Sverige

Oljemålning, "Söder om Landsvägen". Signerad. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 49x57 cm

Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 13 december 2021
kl 18:05:48

8/12 12:59:51 1      100 kr
13/12 18:00:48 2      Vinnande bud

Axel Hamborn

Läs mer om Axel Hamborn