KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581336
*
nr 1358 1336
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 33x40cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 18:24:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 21:31:41
1
500 kr
2/11 13:26:16
2
800 kr
2/11 13:27:16
1
700 kr
2/11 13:27:16
2
800 kr (Budbetjänt)
2/11 13:28:09
1
900 kr
2/11 13:37:58
2
1.000 kr
2/11 16:56:29
1
1.100 kr
2/11 18:19:13
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Arvid Öström
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Läs mer om Arvid Öström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid öström blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30
*
Arvid Öström
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Arvid Öström
nr 1358 1336
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 33x40cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 21:31:41 | 1 | 500 kr |
| 2/11 13:26:16 | 2 | 800 kr |
| 2/11 13:27:16 | 1 | 700 kr |
| 2/11 13:27:16 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 2/11 13:28:09 | 1 | 900 kr |
| 2/11 13:37:58 | 2 | 1.000 kr |
| 2/11 16:56:29 | 1 | 1.100 kr |
| 2/11 18:19:13 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Arvid Öström
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.Läs mer om Arvid Öström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid öström blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:30



