KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13196142

nr 1319 6142

Artur Nilsson

(1900-1988), Sverige

Oljemålning, Artur Nilsson (1900-1988), Sverige. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 76x100cm

Artur Nilsson, svensk målare och fotograf född 1900 i Göteborg, död 1988 i Göteborg.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 13 april 2020
kl 20:19:15

Artur Nilsson

Läs mer om Artur Nilsson