KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367530

nr 1436 7530

Åke Corshammar

(1904-1974), Sverige

Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på duk, 60x50cm, yttermått inklusive ram: 77x67cm

Åke Corshammar, född 1904, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 december 2021
kl 20:59:07

6/12 18:37:09 1      Vinnande bud

Åke Corshammar

Läs mer om Åke Corshammar