KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656605

nr 1365 6605

Acke Sjöstrand

(1875-1927), Sverige

Oljemålning, Acke Sjöstrand (1875-1927), Sverige. Katedral. Olja på pannå. Signerad, 97x67 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Carl-Axel (Acke) Sjöstrand, svensk bildkonstnär född 1875, död 1927.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 7 december 2020
kl 20:14:21

Acke Sjöstrand

Läs mer om Acke Sjöstrand