KONST / Litografier / Litografisk affisch 13152019

nr 1315 2019

André Hambourg

(1909-1999), Frankrike

Litografisk affisch, André Hambourg (1909-1999), Frankrike. 1964, ej signerad. Bladets mått: 75x54 cm

André Hambourg, fransk bildkonstnär född 1909, död 1999.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:25:33

2/3 21:35:17 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

André Hambourg

Läs mer om André Hambourg