KONST / Litografier / Litografi 12837060

nr 1283 7060

Robert Graham

(1938-2008), USA

Litografi, Robert Graham (1938-2008), USA. Människor. Signerad, daterad 1971, numrerad 73/180. Bladets mått: 66x140 cm

Robert Graham, mexikansk-amerikansk konstnär född i Mexico City 1938, död 2008.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:40:15

  • Tema
  • 21 okt

Robert Graham

Läs mer om Robert Graham