KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 13568665

nr 1356 8665

Jonas Silfverling

(1703-1760), Sverige

Gravyr, Jonas Silfverling (1703-1760), Sverige. Sigtuna. Signerad, daterad 1732, ca 11x23 cm

Jonas Silfverling, svensk guldsmed och grafiker född 1703 i Vadstena, död 1760 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 19:07:39

23/10 17:51:39 1      350 kr
23/10 21:59:40 2      Vinnande bud

Jonas Silfverling

Läs mer om Jonas Silfverling