KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 13327180

nr 1332 7180

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Gouache, Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad 1927, kvinna, 33x23cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 8 juni 2020
kl 19:43:41

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius
Gouache