bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 13384589



*

nr 1338 4589


Golvvas

Tilgman Keramik. Signerad, Marian Z, 1964. Höjd: 58cm


Konditionsrapport: spricka

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 juli 2020
kl 18:54:30


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/7 17:47:58 1      100 kr
25/7 11:52:54 2      500 kr
25/7 11:53:30 2      150 kr
27/7 16:32:11 3      200 kr
27/7 18:30:57 4      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik marian z tilgman keramik tilgmans keramik
  • 6253 Fat
    2 st, Kina. Diameter: 20-23cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    10 augusti kl 19:11
  • 7010 Fat
    6 st, Gustavsberg, "Arter i Fara". Diameter: 24cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    10 augusti kl 20:18
  • 6069 Fat
    Kina, Blåvitt kompaniporslin, 19x14 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    10 augusti kl 19:52
  • 7013 Fat
    med insats, Ekeby. Diameter: 29 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    10 augusti kl 18:32
  • 7058 Fat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    10 augusti kl 19:20
  • 7059 Fat
    Upsala Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige...//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    10 augusti kl 18:46




Ladda ner broschyr