Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 14366321



*

nr 1436 6321


Fiskbestick

6 + 6 delar, nysilver. Längd: 18-20 cm


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 6 december 2021
kl 19:45:40


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 8319 Bestick
    silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:30
  • 8273 Brickor
    2 st nysilver, runda. Diameter: 53 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:39
  • 8277 Brickor
    6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32
  • 8275 Brickor
    med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:16
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21




Ladda ner broschyr