KONST / Litografier / Färglitografier 13152142

nr 1315 2142

Sven Lidberg

(1929-2009), Sverige

Färglitografier, 2 st, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. "Frälsis". Signerad, numrerad 40/280 respektive 44/280. Motivet: 21x11-34x25cm, oramade lösa blad

Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 23 mars 2020
kl 18:09:22

18/3 22:01:50 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Sven Lidberg

Läs mer om Sven Lidberg