bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9884003



*

nr 988 4003


Ulf Lundell

(f. 1949), Sverige


Färglitografi, Ulf Lundell (f. 1949), 1989, 94/100 'Hommage A William S. ', bladets mått: 75x57


Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.600 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2015
kl 19:06:40


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/10 11:33:49 1      Vinnande bud
19/10 16:01:04 2      2.400 kr
19/10 16:01:05 1      2.600 kr (Budbetjänt)
19/10 16:01:53 2      2.800 kr
19/10 16:01:53 1      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 19 okt

Grafik

På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Ulf Lundell

Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Läs mer om Ulf Lundell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
  • 4338 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Ej signerad, 39x49cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 18:11
  • 4249 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, numre..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 20:43
  • 6127 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Med dedikati..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 19:21
  • 6356 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 19:14
  • 6554 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 18:34
  • 4263 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 18:33




Ladda ner broschyr