KONST / Litografier / Färglitografi 12837152

nr 1283 7152

Salvador Dalí

(1904-1989), Spanien

Färglitografi, Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Flordali II, 1980, Tryckt signatur. Ej signerad. Motivet: 90x63 cm

Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:50:08

  • Tema
  • 21 okt

Salvador Dalí

Läs mer om Salvador Dalí