KONST / Litografier / Färglitografi 12713026

nr 1271 3026

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "af Chapman". Signerad, numrerad 158/310. Motivet: 53x35 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 20:03:38

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren