KONST / Litografier / Färglitografi 13152048

nr 1315 2048

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 83/100. Motivet: 30x38cm

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

måndag 23 mars 2020
kl 20:08:31

  • Tema
  • 23 mar

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson