KONST / Litografier / Färglitografi 12712305

nr 1271 2305

Pär Andersson

(1926-2015), Sverige

Färglitografi, Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 29/350. Motivet: 36x50 cm

Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 20:33:42

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Pär Andersson

Läs mer om Pär Andersson