KONST / Litografier / Färglitografi 12713056

nr 1271 3056

Olle Martinsson

(f. 1932), Sverige

Färglitografi, Olle Martinsson (f. 1932), Sverige. "Röda Stugan II", Gamla skolan i Mälarhöjden, Stockholm. Signerad, daterad 1983, numrerad 179/300. Motivet: 37x29 cm, löst blad

Olle Martinsson, svensk bildkonstnär född i Lauker 1932.

Utrop:

400 kr

Såld:

300 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 18:28:30

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Olle Martinsson

Läs mer om Olle Martinsson