KONST / Litografier / Färglitografi 13326057

nr 1332 6057

Nils Wedel

(1897-1967)

Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm

Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 8 juni 2020
kl 18:05:58

Nils Wedel

Läs mer om Nils Wedel