KONST / Litografier / Färglitografi 13453041

nr 1345 3041

Man Ray

(1890-1976), USA

Färglitografi, Man Ray (1890-1976), USA. Signerad, numrerad 82/120, komposition med päron. Signerad. Motivet: 45x29cm

Man Ray, amerikansk konstnär född 1890, död 1976.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 20:28:26

  • Klassiska
  • 31 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Man Ray

Läs mer om Man Ray