KONST / Litografier / Färglitografi 13603123

nr 1360 3123

Laila Prytz

(f. 1907), Sverige

Färglitografi, Laila Prytz (f. 1907), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 293/300. Motivet: 24x26 cm

Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 16 november 2020
kl 20:49:58

Laila Prytz

Läs mer om Laila Prytz