KONST / Litografier / Färglitografi 13152057

nr 1315 2057

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Djurgårdsfärja. Signerad, numrerad 18/150. Motivet: 66x53 cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 23 mars 2020
kl 19:31:21

20/3 10:01:32 1      Vinnande bud
23/3 18:51:12 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund