KONST / Litografier / Färglitografi 13188075

nr 1318 8075

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 19/160. Motivet: 30x39cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 6 april 2020
kl 19:17:20

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson