KONST / Litografier / Färglitografi 12837190

nr 1283 7190

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, 1977, numrerad, 48x56cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:04:14

  • Tema
  • 21 okt

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén