KONST / Litografier / Färglitografi 13152078

nr 1315 2078

Elis Eriksson

(1906-2006), Sverige

Färglitografi, Elis Eriksson (1906-2006), Sverige. Signerad, numrerad 147/290. Motivet: 40x50 cm

Elis Eriksson, svensk målare, skulptör och författare född 1906, död 2006.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:40:48

23/3 13:06:18 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Elis Eriksson

Läs mer om Elis Eriksson