KONST / Litografier / Färglitografi 13521198

nr 1352 1198

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numrerad 258/360, blomsterstilleben. Motivet: 70x52cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 5 oktober 2020
kl 18:26:35

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin