KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13351147

nr 1335 1147

Lil Silfverling

(1909-1980), Sverige

Färgkrita, Lil Silfverling (1909-1980), Sverige. "Dramatiskt Landskap", Signerad. Motivet: 21x26 cm

Lil Silfverling, svensk bildkonstnär född 1909, död 1980.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 juni 2020
kl 19:46:16

24/6 21:04:32 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Lil Silfverling

Läs mer om Lil Silfverling