KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13392246

nr 1339 2246

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsningar, 2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad PT I/V, daterad 1981, del av svit, oramade lösa blad, etsning + handkolorering, bladets mått: 50x40 cm

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 3 augusti 2020
kl 19:42:07

3/8 14:02:57 1      1.000 kr
3/8 19:07:11 2      Vinnande bud

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund