KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 12837031

nr 1283 7031

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsningar, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Mapp med 3 färgetsningar. 150-upplaga. "Elementära former". Haskel 150 -152, bladets mått: 52x60. Signerad

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:39:53

9/10 20:55:59 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander