KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13182029

nr 1318 2029

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsningar (f), Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC VII/XV. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 6 april 2020
kl 18:56:46

1/4 21:39:42 1      Vinnande bud

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander