KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13316530

nr 1331 6530

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

"Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade 100/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 1 juni 2020
kl 20:46:58

31/5 22:15:55 1      Vinnande bud

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander