KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13587080

nr 1358 7080

Walter Rudolf Mumprecht

(1918-2019), Schweiz

Färgetsning, Walter Rudolf Mumprecht (1918-2019), Schweiz. Duva. Signerad, numrerad 35/75, daterad -50. Motivet: 21,5x30,5 cm

Walter Rudolf Mumprecht, konstnär född 1918, död 2019 .

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 2 november 2020
kl 20:01:05

Walter Rudolf Mumprecht

Läs mer om Walter Rudolf Mumprecht